Srbija odbranila naslov

Svjetska liga u vaterpolu

Vaterpolisti Srbije odbranili su trofej u Svjetskoj ligi današnjom pobjedom u finalu nad reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država 7:3 (1:1, 1:0, 2:2, 3:0), na turniru koji je igran u italijanskoj Genovi.

Najbolji u reprezentaciji Srbije bili su Vladimir Vujasinović i Vanja Udovičić, koji su postigli po dva pogotka, a u listu strijelaca upisali su se još i Aleksandar Šapić, Andrija Prlainović i Danilo Ikodinović.

Prva četvrtina završena je neriješeno (1: 1), a Srbi su drugu četvrtinu riješili u svoju korist sa 1:0, a nakon remija u trećoj četrtini (2:2) odluka je pala u posljednjoj dionici. Tada su Plavi delfini ubacili u brzinu više i sa 3:0 su došli do porednosti od 3:0, što je bilo dovoljno za veliki trijumf. Treba napomenuti da je u zadnjem periodu igre briljirao i golman Denis Šefik, koji je Amerikancima odbranio dva peterca.

Treće mjesto pripalo je reprezentaciji Austrijalije, koja je u borbi za bronzu savladala Crnu Goru.