Topnici šokirali Đerzelez

Hattrick - 7. kolo

Nakon sedmog kola Premijer lige Hattricka, više nema neporaženih. Veliko iznenađenje priredili su Topnici koji su sa ubjedljivih 5:1 bili bolji od vodeće ekipe prvenstva Đerzeleza.

Nešto više od 70.000 gledalaca ni u snu nije moglo očekivati da će njihovi ljubimci, koji su do ovog kola imali šest pobjeda iz šest susreta, pretrpjeti težak poraz.

Da nešto nije štimalo sa domaćom ekipom, nagovijestio je Jan Hoenderkamp koji je već u 6. minuti doveo Topnike u vodstvo. Na 2:0 povisio je Izudin Atić samo devet minuta kasnije.

Liviu Bejan pogodio je za 3:0 u 31. minuti, a zapanjene domaćine naprosto je šokirao Julio Rivas samo 4 minute kasnije pogodivši za 4:0!¨

U nastavku još jedan gol za goste: 63.minuta, strijelac Fadil Suljević. Počasni gol za Đerzelez postigao je Francisco Sagui devet minuta prije kraja.