“Žapci” potopljeni u Herceg Novom

Vaterpolo Euroliga

Zagrebačka Mladost upisala je težak poraz u 3. kolu vaterpolo Eurolige. Popularni “žapci” savladani su u Herceg Novom od domaćeg Jadrana sa 4:11, uprkos vodstvu od 3:0.

Prvu četvrtinu su bolje otvorili Mladostaši i nakon njenog završetka (3:1) niko nije očekivao “crni period” u njihovoj igri. Kada je Jelača postigao drugi gol domaćinu se “otvorilo”. Radović, Smith, Ivović i Elez zaslužni su za veliki preokret, ali “zasluge” pripadaju i gostima koji su djelovali neprepoznatljivo.
Podatak da su gol postigli nakon 18 minuta igre najbolje o stanju u bazenu, a uspjeli su “zapucati” i peterac.