Prije nepunih sat vremena postala prvakinja Evrope, sada izborila novo finale!

Nevjerovatna Lana Pudar

Eldar Ganibegović

Lana Pudar napravila je novi uspjeh na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Rumuniji.

Mostarka se plasirala u finale u discuplini 50 metara delfin stilom. U svojoj polufinalnoj grupi bila je drugoplasirana s vremenom 26.50.

Taj rezultat je četvrti najbolji u polufinalu, a finale je zakazano za sutra od 18:05.

Za Lanu će to biti šansa da osvoji treću medalju na ovom prvenstvu. Podsjetimo, danas, 49 minuta prije ove trke, je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin.

Vrijeme koje joj je bilo dovoljno za zlatno je 2:08,92.

Francuskinja Tabatha Avetand i Italijanka Anna Porcari osvojile su srebro odnosno bronzu, a za Mostarkom zaostale su po više od tri sekunde.

Prije dva dana je osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin.