Željezničar nemoćan na Koševu: Sarajevo slavilo u gradskom derbiju!

Trijumf Bordo kluba

Sarajevo je u velikom gradskom derbiju na Koševu savladalo Željezničar rezultatom 2:0.

U dosta dobroj utakmici Bordo tim je bio dosta bolji i na kraju je zasluženo stigao do pobjede i tri veoma bitna boda kojima su se priključili samom vrhu tabele.

Prvo poluvrijeme ne donosi naročito lijep fudbal, ali je bilo prilika uz jedan postignuti pogodak.

Sarajevo prvo prijeti u ovom meču. Bodul u trećoj minuti pokušava, lopta odlazi pored gola.

Željezničar je u 14. minuti imao veliku šansu. Blažević probija po desnoj strani, ubacuje za Boju, čiji udarac u posljednji čas blokira Trako.

Gosti su loše reagovali u 28. minuti kada su se poigravali golman Dizdarević i defanzivci Bordo tima. Mujezinović to ne koristi i šalje loptu preko gola.

U 30. minuti Sarajevo je povelo. Ramić je sjajnim pasom proigrao Oremuša koji je bez mnogo razmišljanja ubacio, a loptu u mrežu ubacio iskusni napadač bordo tima Mersudin Ahmetović za 1:0.

Ovaj gol postignut je iz sumnjive situacije jer usporeni snimak pokazuje da je Oremuš možda bio u ofsajd poziciji.

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli previše uzbuđenja. Željezničar je imao dobar pokušaj preko Mekića koji je gađao sa udaljenosti, ali nije bio precizan i na odmor se otišlo vodstvom Sarajeva od 1:0.

Nastavak donosi potpunu dominaciju Bordo tima. Veliku šansu u 50. minuti propušta Šabanović, Bender sjajno brani.

Sedam minuta kasnije Sarajevo stiže do drugog gola. Darko Bodul sjajno pogađa iz slobodnog udarca za prednost Bordo tima od 2:0.

Bodul je dvije minute kasnije u novoj šansi. Ovog puta njegov udarac zaustavlja Bender.

Željezničar tek u posljednjih 20-ak minuta pokušava nešto napraviti u ofanzivnom dijelu, ali nisu gosti sa Grbavice napravili previše.

Sarajevo je do kraja bez većih problema privela meč kraju i došlo je do tri boda koja ih približavaju samom vrhu tabele.

Bordo tim u narednom kolu gostuje Borcu, dok Željezničar na Grbavici čeka Leotar.

Premijer liga BiH, 10. kolo:

Sarajevo - Željezničar 2:0

FK Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Oremuš, Ahmetović, Bodul, Ramić, Dupovac, Trako, Kapić, Kobiljar.

FK Željezničar: Bender, Malić, Crnčević, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Blažević, Bojo, Mekić.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

MUFCDOGROBA
SUTI SAMO SUTI SUTI MOJ DJECACE PLAVI I NEK TVOJA KOSA PLAVA NA JASTUKU USPOMENA SPAVA !! SRETAN RODJENDAN MANGUPEEEE !!
51 8
Adnan tz
Kvaliteta utakmice je 0. Sve nesto bezidejno. Ova liga ne zaslužuje svoje ime. Cisti amaterizam ,