Borac nakon diskutabilnog penala slomio odbranu Sloge

Poluvrijeme u Banjoj Luci

Eldar Ganibegović

Show je počeo. U prvoj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Borac u Banjoj Luci dočekuje Slogu Meridian, a već se ima o čemu pričati već nakon prvih 45 minuta. Nažalost, opet o suđenju.

Borac u Banjoj Luci od 20 sati dočekuje Slogu Meridian i nakon prvih 45 minuta vodi rezultatom 1:0.

Najbolji igrač gostiju je Trako koji je nekoliko puta spašavao svoj tim, ali u 35. minuti je savladan.

Sudija Admir Musić iz Hrasnice dosudio je penal za Borac. Perković je igrao rukom, sudija je prvo pokazao na "prekršaj" izvan 16 metara, ali se onda predomislio i pokazao je na bijelu tačku.

Stiče se dojam, bar prema onom što se može vidjeti na prenosu, da je oštetio Slogu odnosno da je "pogurao" Borac.

Zanimljivo je da se igrači Sloge nisu žalili. Ne smijemo ni zamisliti šta bi bilo da je ovakav penal dosuđen Veležu, Sarajevu ili Željezničaru, a da je s druge strane Sloga.

Na kraju je pogodak za Borac postigao Makarić, ali na jedvite jade. Prvo mu je Trako zaustavio udarac, zaustavio je onda i udarac Fićovića, ali na drugi odbijanac natrčava Makarić i pogađa za 1:0.

Sloga inače ne igra u najjačem sastavu i u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan jedini udarac prema golu domaćina.

Ostaje da vidimo kojim će rezultatom završiti ova utakmica, no jasno je da tri boda ostaju u Banjoj Luci.

Borac: Mijatović, Herrera, Čelić, Šušić, Kvržić, Barsky, Fićović, Terzić, Mihajlović, Cortes i Makarić.

Sloga: Trako, Dadić, Omić, Milanović, Milojević, Tahrić, Popara, Perković, Bosnić, Baranov i Handžić.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: