Zlatni ljiljani prvaci Evrope!

Novi veliki rezultat

Esmer Oštraković

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je Evropsko prvenstvo!

Naša reprezentacija je nakon sjajnog preokreta u finalu Evropskog prvenstva bila bolja od Njemačke, te je sad 3:2 ostvarila pobjedu.

Utakmica je itekako opravdala epitet finala, a na kraju je prvak Evrope bio poznat nakon pet sjajnih setova.

Prvi set pripao je reprezentaciji Njemačke koja je bila bolja sa 25:18, ali naravno naši momci nisu odustajali.

Drugi set su naši reprezentativci odigrali zaista fenomenalno i nakon velike borbe su dobili sa 25:23 i tako izjednačili na 1:1.

Treći set je bio zaista nevjerovatan i u njemu je viđeno čak 58 poena, ali je na žalosta naših reprezentativaca pripao Njemačkoj sa 30:28.

Četvrti set su reprezentativci Bosne i Hercegovine ponovo odigrali sjajno i dobili su ga rezultatom 25:21.

To je značilo da će novi prvak Evrope biti odlučen u petom setu.

Posljednji set su Ljiljani odigrali fenomenalno i na kraju su osvojili 11 titulu prvaka Evrope.

Vrijedi dodati i to da su se ovom pobjedom Ljiljani plasirali na Paraolimpijske igre koje će biti održane naredne godine u Parizu.