Al-Tuwaijri jasan: "Ponosan sam na svoj tim, sve ostalo u ovoj ligi je sramota"

Trener Željezničara nakon poraza

E. Oštraković

Ekipa Veleža ostvarila je minimalnu pobjedu od 1:0 na Grbavici protiv Željezničara u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U dosta tvrdoj utakmici, u kojoj su gosti bili dosta bolji u drugom poluvremenu, čovjek odluke bio je Guliashvili.

Nakon utakmice gostujući trener Klafurić imao je mnogo razloga za zadovoljstvo, što se naravno ne može reći i za domaćeg stručnjaka.

Prvi je pred kamere stao Dean Klafurić, trener Veleža.

"Imali smo prvo poluvrijeme šansu Šikala. A, onda i Vehabović iz slobodnog udarca. Ovakve utakmice su tvrde. Bili smo u grču prvo poluvrijeme. Razumljivo je obzirom na okolnosti i na situaciju u kojoj se nalazi Željezničar.

Utakmica je bila agresivna s njihove strane. Drugo poluvrijeme smo bili bolji i mislim da smo zasluženo pobijedili."

Nastavlja se niz Veleža. Pobjede se upisuju bez primljenog gola.

"Momci određuju taktički svoje zadatke. Naravno da je pobjeda uvijek veliko zadovoljstvo."

Ovo je prva pobjeda Veleža nakon četiri godine.

"Nisam to znao, ali subjektivan sam. Ovo je za mene veliki dan. Prvi put sam na Grbavici, ovo je za mene kultni stadion iz djetinjstva i sretan sam što sam slavio ovdje", rekao je Klafurić.

Kratko je pred kamerama bio trener Željezničara, Al-Tuwaijri.

"Samo sam zadovoljan svojim timom sve ostalo u ovoj ligi je sramota. Ponosan sam na svoj tim, ostalo je sve sramota, to je sve", rekao je Al-Tuwaijri i otišao.

Ipak, postavlja se pitanje na šta je mislio šef stručnog štaba Željezničara? Suđenje, ambijent na tribinama ili nešto treće?

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: