Bh. prvakinje uspješne u Požegi

Prijateljska utakmica

Rukometašice banjalučkog Borca, aktuelne prvakinje naše zemlje, savladale su ekipu Kutjevački podrum u prijateljskoj utakmici. Susret je odigran u Požegi, a naše igračice slavile su sa 33:31, poluvrijeme 14:18. U prvom poluvremenu Borac je igrao mnogo lošije što pokazuje prednost domaćeg tima nakon 30 minuta od četiri gola.

No, u drugom dijelu je počela funkcionisati odbrana koja je zaustavila bekovsku liniju Kutjevačkog podruma. To je donijelo prevagu pa su na kraju rukometašicw Borca slavile sa 33:31.
Takođe, treba istaći da su Banjalučanke nastupile bez dvije ponajbolje igračice Sabine Pehić i Kornelije Klinac koje će se stručnom štabu staviti na raspolaganje početkom ove sedmice.
Trener Rade Unčanin može biti zadovoljan prikazanim, a utakmica u Požegi bila je prva provjera Borca pred dvomeč u 1. kolu Kupa EHF sa azerbejdžanskim Garadaganom.