BiH preko Estonije do finala

Juniorke ponovo slavile

Juniorska ženska rukometna reprezentacija BiH plasirala se u finale EHF Challenge Trophy turnira koji se igra u Tuzli.

Naša rukometašice su danas u polufinalu savladale vršnjakinje iz Estonije rezultatom 30:24, te će imati šansu da osvoje trofej.

Odlična igra u drugom poluvremenu presudila je u ovom duelu. Nakon 15:15 nakon 30 minuta, bh. rukometašice su u nastavku odličnom odbranom uspjele da slome otpor Estonije.

Na kraju su izabranice Kornelije Rajković-Leko slavile pobjedu od šest golova prednosti i igraće u finalu turnira.

Tamo ih čeka duel sa selekcijom Belgije koja je savladala Luksemburg sa uvjerljivih 31:20.

BiH je do pobjede vodila Adelisa Dautović sa 10 golova, pet je dodala Isidora Kršić, a četiri Anđela Boras. Sa druge strane, najefikasnija u redovima Estonije bila Teele Utsal sa 6 pogodaka.