Bosna Prevent sigurna protiv Čelika

U okviru 6. kola rukometne Premier lige BiH rukometaši visočke Bosne Prevent su u dvorani KSC-a "Mladost" savladali zenički Čelik sa 40: 30.

Iako se nakon prvog poluvremena činilo da će utakmica biti neizvjesna, Visočani su od 40. minute uzeli stvar u svoje ruke i napravili značajnu prednost od 6 razlike. Nakon toga Zeničani se pokušavaju vratiti igrajući presing, međutim nisu imali dovoljno snage za nešto više. Domaći su do kraja odigrali rutinski i sa 10 golova prednosti završili utakmicu.

Najefikasniji igrač utakmice je bio reprezentativno krilo Amir Čakić sa 12 postignutih golova, a treba spomenuti i sjajnog Mirsada Hodžića koji je sakupio 13 odbrana. Kod gostiju su najefikasniji bili Davorin Prskalo sa 8 golova, te bivši igrač visočke Bosne Aldin Begagić sa 6 postignutih golova.

Bosna Prevent- Čelik 40:30 (15:13)
KSC "Mladost". Gledalaca 400. Sudije Muhtarević Adnan i Omerefendić Jasenko( oba Živinice). Delegat Željko Savić (Bijeljina)

Bosna Prevent: Tatar (3 odbrane), Geko 1, Halilbegović E., Dedić, Hurem 5, Čakić 12, Mušinbegović 2, Limo, Hasagić 1, Hodžić(13 odbrana), Ahić 4, Selimović 8, Mustafić 7, Karavelić. Trener: Senad Skopljak
Čelik: Jukić (9 odbrana), Vidimlić, Turić, Dervenčić 5, Gušić 4, Ekinović, Savković 4, Begagić 6, Skopljak, Prskalo 8, Samek, Osmanhodžić, Čuran 1, Begović 2. Trener: Zlatko Saračević.