Bosna SO i definitivno bez drugog kruga

Rukometna Liga prvaka

Rukometaši Bosne Sunce osiguranje remizirali su u okviru 5. kola Lige prvaka na gostovanju kod Doukasa, te tako izgubili sve šanse za prolazak dalje u ovom takmičenju...

Početak utakmice protekao je upravo onako kako smo se svi i nadali: Bosna je igrala odlično i vrlo brzo stekla solidnu rezultatsku prednost, koja se na trenutke pela i na šest golova razlike.

Međutim, kako je odmicalo prvo poluvrijeme, tako se u igri Bosne SO mogao osjetiti pad u igri. Ipak, prvak Bosne i Hercegovine na odmor je otišao sa solidnom zalihom od četiri gola prednosti (14:10).

A šta onda reći za igru izabranika trenera Gregora Cvijiča u nastavku. Rukometaši Bosne u nastavku su postigli samo šest golova!? Drugim riječima, „Studenti“ su davali gol svakih pet minuta u drugom poluvremenu.

Doukas – Bosna SO 20:20 (10:14)
BOSNA SO: Šabanović (sedam odbrana), Grahovac (dvije odbrane), Čačić, Đurković, Pucelj, Stevanović 6, Jonovski 3, Brajković 3, Buljugija 4, Kajganić, Kapisoda 1, Golić, Jahić, Melić 2. Trener: Gregor Cvijič.
DOUKAS: Georgiadis 14 odbrana, Kardatis, Tompros 2, Zalonis, Hatsaturijan 1, Stavrou, Kartokolis, Živulović 8, Gianadis, Žujović 2, Kljajić, Cimurtos, Lukašik 2, Tomla, Zampunis. Trener: Giorgios Kranakis.
I pored toga, objektivno dosta slabija ekipa Doukasa nije bila kadra iskorisiti slabosti Bosne, pa je sarajevski sastav desetak sekundi prije kraja imao napad i gol prednosti.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se ostvari pobjeda. Fahrudin Melić dodao je loptu protivničkom igraču, a Grci izvode brzu kontru, izjednačuju i šalju Svendborg u drugi krug Lige prvaka.