Bosna SO poražena u Madridu

Liga prvaka

Ekipa prvaka BiH Bosna Sunce osiguranje, pretrpjela je prvi poraz u okviru grupe B Lige prvaka u rukometu. „Studenti“ ipak nisu mogli ništa protiv moćnog prvaka Evrope Ciudad Reala koji je slavio sa 40:24.

Bilo je teško očekivati da će momčad Bosna Sunce osiguranje moći do eventualnog iznenađenja protiv super-snažne ekipe kakva je Ciudad Real. Sarajevski sastav pretrpio je tako prvi poraz u okviru elitnog klupskog rukometnog takmičenje rezultatom 24:40 (9:19).

Igrači trenera Gregora Cvijiča dobro su otvorili susret, te na samom početku imali i rezultatsku prednost. Ipak, ekipa iz predgrađa Madrida vrlo je brzo okrenula rezultat u svoju korist. Tako je u 15. minuti na semaforu pisalo 8:5 u korist domaćina.

Nakon toga, aktuelni prvak Evrope prebacuje u brzinu više, te golovima Aleša Pajoviča i Jerome Fernandeza pravi seriju 6:1. Iako je na golu Bosne odličan bio Nebojša Grahovac sa deset odbrana u prvih pola sata igre, to nije mnogo omelo Ciudad Real da do poluvremena ostvari dvocifrenu rezultatsku prednost (19:9).

I nastavak je donio sličnu sliku na parketu. Prvak Evrope pokazao je da je u ovom trenutku vjerovatno najjača evropska ekipa, a Bosna je i pored ubjedljivog poraza pokazala prilično dobru igru protiv izuzetno snažnog protivnika.

TABELA
1. Ciudad Real 2 2 0 0 74:48 4
2. Svendborg 2 1 0 1 65:57 2
3. Bosna SO 2 1 0 1 58:62 2
4. Doukas 2 0 0 2 45:75 0
Ponajbolji igrač u redovim bh. prvaka bio je golman Nebojša Grahovac koji je rukometašima Ciudad Reala odbranio 16 šuteva na gol. U napadu prvo ime u redovima „studenata“ bio je Bakir Buljugija, koji je za 30 minuta koliko je proveo na parketu zabilježio pet golova.

U drugom susretu iz grupe B Lige rukometnih prvaka, Svedborg je kao gost slavio kod Doukasa rezultatom 41:23.

Rezultati grupa B:
Ciudad Real - Bosna SO 40:24
Doukas - Svendborg 23:41

Quijote Arena. Gledalaca: 4000. Sudije: Peter Hascik i Zbislav Otapka (Slovačka). Isključenja: Ciudad Real 4, Bosna SO 10 minuta. Sedmerci: Ciudad Real 3(3), Bosna SO 1(0). Procenat uspješnosti šuta iz igre: Ciudad Real 61%, Bosna SO 35%.

CIUDAD REAL: Hombrados Ibanez devet odbrana, Šterbik šest odbrana, Laen 4, Stefansson 6, Källman 4, Garcia Parrondo 2, Pajovič 4, Abalo 6, Davis Camara, Metličić 1, Dinart 1, Morros 6, Rodriguez Vaquero, Fernandez 6.

BOSNA SUNCE OSIGURANJE: Grahovac 16 odbrana, Golić 2, Čačić 2, Kajganić 3, Đurković 2, Melić 1, Pucelj 1, Stevanović 2, Brajković 3, Buljugija 5, Jahić, Jonovski 2, Kapisoda 1, Šabanović.