Bosna SO pregazila Doukas

Rukometna Liga prvaka

Rukometaši sarajevske Bosne Sunce osiguranje odlično su otvorili sezonu u rukometnoj Ligi prvaka. Sarajevski „studenti“ su u okviru prvog kola Grupe B Lige prvaka rezultatom 34:22 bili bolji od prvaka Grčke Dukasa.

Sa velikih, ubjedljivih 12 golova razlike, prvak Bosne i Hercegovine Bosna Sunce osiguranje savladala je u okviru 1. kola Grupe B rukometne Lige prvaka predstavnika Grčke, Doukas. Konačnih 34:22 govori dovoljno o dominaciji bh. prvaka u premijernom susretu na međunarodnoj sceni ove sezone.

Prvak Grčke bio je ravnopravan protivnik sarajevskom sastavu samo u prvih 20.minuta susreta. „Studenti“ su nakon toga, jednostavno, ubacili u brzinu više, što se odrazilo i na rezultatu, te se prednost Bosne SO penjala iz minuta u minut. Tako se na odmor otišlo pri rezultatu 18:13 u korist domaćina.

Bosna SO - ASE Doukas 34:22
Dvorana „Mirza Delibašić“. Gledalaca: 2500. Sudije: Sorin Dinu i Konstantin Din (oba Rumunija). Delegat: Štefan Jug (Slovenija). Isključenja: Bosna SO 4 minute, Dukas 8 minuta.
BOSNA SO: Šabanović 12 odbrana, Grahovac 5 odbrana, Đurković 4, Pucelj 1, Kajganić 6, Jonovski, Stevanović 2, Golić 11, Čačić 6, Brajković, Kapisoda, Melić 4, Jahić, Čakić, Medžić, Buljugija. Trener: Gregor Cvijič.
DUKAS: Kljajić 6 odbrana, Georgiadis 2, Chartokolis, Hatsaturian 2, Kakavioganis, Curas, Faturos, Živulović 8, Žujović 1, Giannadis, Moncuridis, Patersa, Stavrou, Zampunis 5, Bakopolus, Lukašik 1, Zalonios, Tompros, Toomla 3. Trener: Giorgios Kranakis.

U nastavku je Bosna SO, predvođena prije svih sjajnim Nebojšom Golićem, te Mladenom Čačićem i Ognjenom Kajganićem potpuno potukla prvake Grčke. U odbrani je golman Adnan Šabanović „zaključao“ prilaze ka svojoj mreži i pobjednik se znao mnogo prije isteka 60 minuta.

Najefikasniji u redovim pobjedničke ekipe bio je Nebojša Golić sa čak 11 golova, dok su ga pratili Kajganić i Čačić sa po šest golova. U redovima poražene momčadi Vladan Živoluvić bio je prvo ime sa osam postignutih golova.

U drugom kolu Grupe B Lige rukometnih prvaka, Bosna Sunce osiguranje imaće veoma težak ispit kada bude gostovala u Madridu kod jedne od najjačih evropskih momčadi Ciudad Reala. Doukas u drugom kolu dočekuje Svendborg.