Bosna SO tijesno poražena u Danskoj

Liga prvaka u rukometu

Rukometaši bh. prvaka, Bosne Sunce osiguranje, poraženi su u 3. kolu Lige prvaka u gostima kod Svendborga rezultatom 26:30. Međutim, poraz od četiri gola razlike ostavlja nadu uoči uzvrata u Skenderiji.

Rukometaši sarajevske Bosne Sunce osiguranje zabilježili su i drugi poraz u Ligi prvaka, nakon što je u 3. kolu od „studenata“ bolji bio danski Svendborg rezultatom 30:26.

Međutim, ovaj poraz, od samo četiri gola razlike, nije nimalo bolan. Naprotiv! Bosni slijedi uzvrat protiv Svendborga u Skenderiji, gdje bi bh. prvak trebao nadoknaditi minus od četiri gola.

GOG Svendborg - Bosna SO 30:26
Dvorana Odense Idreatshal. Sudije: Slavco Nikolov i Gjorgji Nachevski (oba Makedonija). Sedmerci: GOG Svendborg 6(4), Bosna SO 6(4). Isključenja: GOG Svendborg - 10 minuta, Bosna SO 12 minuta. Crveni karton: Ratko Đurković (Bosna SO).
GOG SVENDBORG: Petersen 9 (4), K. Nieslen 3, Ask, Moen 2, Kleven, Hallgrimsson 2, Jorgensen 9, Larsen, Meijer 3, Nieslen, Svensson, Vilhemlmsen 2, Skoglund, Henrikesne (8 odbrana), Jaccobsen (2 odbrane). Trener: Ulf Schevfret.
BOSNA SO: Grahovac (12 odbrana) , Golić 6 (3) , Čaćić 5, Kajganić 2, Đurković 2, Melić, Pucelj, Stevanović 4 (1), Brajković 3, Buljugija 4, Jahić, Jonovski, Kapisoda, Šabanović. Trener: Gregor Cvijič.
Danci su od samog početka nametnuli svoj brzi stil igre, te su cijelim tokom susreta imali rezultatsku prednost na svojoj strani. Najveću prednost Svendborga bilježimo u 41. minuti kada je rezultat na semaforu glasio 22:17 u korist danske ekipe.

Međutim, Bosna nije dopustila Svendborgu da stekne veću rezultatsku prednost, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Mladenu Čačiću, koji je šutevima sa distance držao Bosnu u igri.

Bh. prvak je u nekoliko navrata došao na samo dva gola zaostatka (54. minut – 24:26, 55. minut 25:27), ali su Danci u finišu susreta ipak povisili tu prednost na konačnih plus četiri.

Bosna Suce osiguranje 22. novembra u Skenderiji dočekuje Svendborg i uz pomoć svojih vjernih navijača vrlo lako može nadoknaditi minus od četiri gola i osigurati drugu poziciju u grupi B iza nedodirljivog Ciudad Reala.