Čelik pao, očekuju se bodovi u gostima

Gradačac još uvijek sanja opstanak

Rukometaši Gradačca zabilježili su pobjedu u derbiju začelja Premijer rukometne lige BiH. Rezultatom 25:22 savladana je ekipa zeničkog Čelika.

Nakon ispitivanja snaga, u prvom poluvremenu, nastavak je bio u potpunoj dominaciji domaće ekipe.

Izabranici Mehmeda Doborca pokazali su maštovitost u napadu i čvrstu odbranu, što im je donijelo prednost od šest golova razlike. U 45. minuti vodili su rezultatom 20:14, te u 50. kada je bilo 22:16. Nakon toga, Rašid Osmanović dobija duplo isključenje od četiri minute i gosti uspjevaju smanjiti rezultat na konačnih 25:22.

U Ekipi Gradačca najefikasniji je bio Ignjić sa pet pogodaka a kod gostiju po četiri gola su dali Dervenčić i Perić. Vratar Gradačca, Dejan Đurić, imao je 23 odbrane a Sidik Omerović 19 puta je uspješno zaustavio šut domaćih među kojima dva penala.

Gradačac – Čelik 25:22 (11:10)

Sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca 450. Sudije: Predrag dejanović i Elvis Marčetić (oba Prijedor). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Isključenja: Gradačac -10 minuta, Čelik - 6 minuta. Crveni karton: Rašid Osmanović – Gradačac (58. minut – treće isključenje). Sedmarci: Gradačac 4(2), Čelik 3(2). Rezultat: Gradačac – Čelik 25:22 (11:10).

Gradačac: Osmanović 1, Puljizović, Žarković, Grbić 2, Šijaković 3(1), Halilković 2, Ignjić 5, Kadić, Stojanović, Đurić, Marković 3, Doborac 4(1), Kulenović 3, Sarajlić. Trener: Mehmed Doborac.
Čelik: Jukić, Dervenčić 3, Gušić 1, Ekinović, Pajić 3(2), Begagić, Skopljak, Omerović, Ćuran 1, Bajramović 3, Perić 4, Vidimlić, Jolović 2, Čupković 4. Trener: Milenko Savčić.