Ciudad Real, ipak, bio prejak

Prvak BiH nemoćan protiv prvaka Evrope

Rukometaši prvaka BiH Bosne Sunce osiguranje poraženi su u okviru 4. kola rukometne Lige prvaka od Ciudad Reala rezultatom 21:34 (11:16). I pored poraza, ne treba mnogo žaliti, jer će "studenti" prolaz dalje tražiti protiv Doukasa i Svendborga.

Iako je sarajevska ekipa uoči gostovanja prvaka Evrope iz sveg srca željela popraviti utisak iz prvog susreta ove dvije ekipe u Španiji, ipak se pokazalo kako je Ciudad Real, objektivno govoreći, jednostavno mnogo kvalitetnija ekipa.

Studenti su se manje-više dobro držali tokom prvih 30 minuta igre. U 19. minutu Bosna je povela sa 8:7, uz ovacije sa tribina. Trener gostiju Talant Dushenbaev potom traži time-out, a nakon predaha Ciudad ponovo dolazi u prednost, koja je do poluvremena iznosila 11:16.

U drugom dijelu igre, evropski prvak prebacuje u brzinu više, te se prednost penjala iz minute u minutu do konačnih plus 13.

"Dobro smo parirali tehnički superiornijem protivniku u prvih 20 minuta. Ciudad Real je nakon toga nametnuo tempo igre koji smo teško mogli pratiti. Igrači su se brzo umorili uslijed visokog tempa i to se odrazilo na igru. Ipak, nemamo za čim žaliti. Mi ćemo svoju šansu za drugi krug tražiti u duelima sa Doukasom i Svendborgom", kazao je nakon susreta trener sarajevske ekipe Gregor Cvijič.

Legendarni Talant Dushenbaev, trener Ciudad Reala, smatra da Bosna SO, sa ovakvom igrom može do drugog kruga:

Bosna SO - Ciudad Real 21:34 (11:16)
Dvorana „Mirza Delibašić“. Gledalaca: 3000. Sudije: Marco Meyer i Lucas Schalder (oba Švajcarska). Sedmerci: Bosna SO 1(1), Ciudad Real 2(2). Isključenja: Bosna SO 4, Ciudad Real 2 minute.
BOSNA SO: Grahovac 16 odbrana, Čačić 2, Đurković 2, Pucelj 1, Stevanović 2, Jonovski, Brajković 3, Kapisoda 2(1), Šabanović, Buljugija 1, Kajganić 2, Golić 4, Jahić, Melić 2. Trener: Gregor Cvijič
CIUDAD REAL: Hombrados 7 odbrana, Laen 3, Kallman 4, Pajovič 9 (1), Stefansson 3 (1), Davis 4, Garcia 1, Šterbik 9 odbrana, Abalo 3, Metličić 2, Rodrigues 1, Rutenka, Moros 5, Dinar. Trener: Talant Dushebaev.
"Ušli smo veoma ozbiljno u ovaj susret. Znali smo da je Bosna kvalitetna ekipa, koja nema šta izgubiti i da nam može predstavljati opasnot. Ipak, odigrali smo veoma kvalitetno i zasluženo pobjedili. Čestitao bih našim protivnicima na vrlo kvalitetnoj igri i ukoliko Bosna bude ovako igrala i u nastavku takmičenja ima šanse za prolaz u drugi krug takmičenja u Ligi prvaka," rekao je Dushenbaev.