Derventa bolja od Bosne iz Visokog

Premijer liga BiH za rukometaše

M. Skaka

U jučer odigranom susretu Premijer lige BiH za rukometaše, RK Derventa na svom terenu je uvjerljivo savladala goste iz Visokog.

Već na kraju prvog poluvremena, bilo je jasno da domaćin neće dopustiti nikakvo iznenađenje, pa se na odmor otiško kod rezultata 17:10.

Do kraja susreta Bosna iz Visokog nije uspjela smanjiti razliku, ali barem zaržali prednost domaćina na +7, pa je na kraju susreta rezultat glasio 31:24.

RK Derventa - RK Bosna P. Visoko  31:24 (17:10)

Sudije: Salkanović Nermin i Željko Vladimir. Delegat: Maric Pero. Isključenja: Derventa 8 minuta, RK Bosna 8 minuta. Sedmerci: RK Derventa 2 (5). RK Bosna 3(3). Žuti kartoni 2:2.

RK Derventa: Blagovčanin, Marić, Puljizović 4, Sibinčić 2, Todorić 1, Lukić, Zemunović 3, Škrga 7, Ristić 1, Mišanović 3, Bibić 1, Bjelić, Kuzman 2, Krstajić, Zekić 7, Lazarević, trener:Zoran Dokić.

RK Bosna Prevent: Žiga, Geko 3, Mimić Mirza 2, Vranac 1, Hurem 11, Limo, Ahić 1, Omanović 2, Imamagić, Antović, Memić Enes, Selimović 3, Balta 1, Ahmetaš, Sirčo, trener:Sirčo Edhen.