Eliminisane iz Challenge kupa: Remi rukometašica Hadžića u drugoj utakmici sa Madeirom

Nažalost nisu uspjele proći dalje

E. Oštraković

Rukometašice Hadžića sinoć su odigrale revanš utakmicu trećeg kola Challenge kupa u kojem su remizirale protiv CS Madeira.

Ovaj remi značio je i opraštanje od evropskih takmičenja za ovu sezonu.

Obje utakmice rukometašice Hadžića odigrale su na strani, a u prvoj utakmici poražene su sa 27:23.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena rukometašice Hadžića imale su prednost, te se činilo da će moći ostvariti pobjedu.

Ipak, domaće rukometašice su u završnici prvog poluvremena napravile seriju od 6:0, te su na kraju otišle na poluvrijeme sa vodstvom od 13:12.

U drugom poluvremenu se većinom igralo gol za gol, a na kraju je susret završen remijem i to 28:28.

U domaćem timu najefikasnija je bilo Fernandes Aguiar sa jedanaest postignutih golova, dok su u ekipi Hadžića najbolje bile Lana Lončar i Maja Knezović sa po devet postinutih golova.