Gradačačani ostvarili veliku pobjedu

U grčevitoj borbi za ostanak

E. Škorić, foto: M. Šakić

Rukometaši Gradačca sinoć su u sportskoj dvorani Gradačačkog sajma ostvarili zlata vrijednu pobjedu nad gostima Bosna Preventom iz Visokog.

Ova pobjeda vraća samopouzdanje igračima, koji će sigurno sada pokušati nastaviti sa dobrim igrama, kako bi na kraju izborili toliko željeni ostanak u društvu najboljih.

Prvih pola sata proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ali su gosti iz Visokog imali prednost od jednog gola. No, u nastavku domaći igrači prave preokret i brzim kontrama, na krilima čvrste odbrane i navijača, dolaze do toliko željene pobjede.

RK Gradačac – RK Bosna Prevent 33:26 (12:13)

Sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca 350. Sudije: Nermin Salkanović i Vladimir Zeljko (oba Zenica). Isključenja: Gradačac: 16 minuta, Bosna Prevent 6 minuta. Sedmarci: Gradačac 3(2), Bosna Prevent 3(3). Crveni karton: Boris Žarković – Gradačac (46. minut – treće isključenje). Rezultat: Gradačac – Bosna Prevent 33:26 (12:13).

Gradačac: Šarić, Osmanović  1, Puljizović 2, Žarković, Grbić 3, Šijaković 8, Ignjić 4, Kadić, Stojanović, Đurić, Marković 8, Doborac 6, Kulenović 1, Sarajlić. Trener: Mehmed Doborac.

Bosna Prevent: Tatar, Geko 3, Dedić, Hurem 3, Čakić, Šapčanin, Mušinbegović 2, Hodžić, Ahić 5, Kalenić, Selimović 1, Sirćo 6, Mustafić  3, Karavelić 3. Trener: Senad Skopljak.