Hrvatska lagano protiv Japana
Nakon što je na otvaranju Svjetskog prvenstva ostvarila veliku pobjedu protiv Islanda, reprezentacija Hrvatske danas je sasvim očekivano upisala pobjedu protiv Japana.

Nova pobjeda komšija

Esmer Oštraković

Hrvatska je već na samom otvaranju susreta napravila veliku prednost od 7:1. Već tada se vidjelo da Japanci teško mogu parirati danas sjajnim komšijama. Tokom cijelog prvog poluvremena Hrvatska je održavala prednost od pet golova prednosti a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 18:13.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu kao i u prvom dijelu. Odmah na otvaranju drugog dijela reprezentacija Hrvatske pravi 6:0 i odlazi na plus 10. Tada je na semaforu bilo 24:14. Do kraja susreta većinom se igralo gol za gol, a susret je završen pobjedom Hrvatske od 35:27.

Najbolji u reprezentaciji Hrvatske bio je Horvat sa osam postignutih golova, a pet je dodao Stepančić. U reprezentaciji Japana bolji od ostalih bio je Tokuda sa šest postignutih golova.