HSV u derbiju bolji od Flensburga

Njemačko rukometno prvenstvo

Adnan Beganović

Sinoćnjom utakmicom između Hamburga i Flensburga u kojoj je domaćin slavio rezultatom 33:31 kompletirano je 12. kolo najbolje svjetske rukometne lige.

Utakmica je odigrana pred 13. 000 gledalaca u Color-Line Areni. Svi prisutni mogli su uživati u dobroj igri obe ekipe.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri domaćih rukometaša koji su najveću prednost imali u 24. minuti kada je na semaforu stajalo 16:10. Do kraja poluvremena ekipa Flensburga je smanjila zaostatak, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 17:15 u korist domaćih rukometaša.

Drugo poluvrijeme pružilo je više uzbuđenja jer gosti su u nekoliko navrata uspjeli poravnati rezultat i ovu utakmicu učiniti jako zanimljivom. HSV je ipak do kraja susreta uspio stvoriti razliku od dva gola, koju je uspio sačuvati za konačnih 33:31.

Kod HSV najbolji su bili Lijewski i Hens sa po 7 golova, dok je kod gostiju sjajnu partiju pružio Hansen sa 7 golova.

Sinoć je odigrana i prva utakmica 13. kola u kojoj je Gummersbach kojeg vodi naš proslavljeni trener Sead Hasanefendić, izgubio od Magdeburga na svom terenu rezultatom 27:28.