Kameni nadmudrio Linu: Poraz Metalurga od Nexea

Adnan Beganović

U derbiju 3. kola SEHA lige rukometaši Nexea su u Skoplju savladali favorizirani Metalurg (30:29).

U duelu starih trenerskih vukova, bh. stručnjak Kasim Kamenica nadmudrio je Linu Červara. U dosta izjednačenoj utakmici izabranici Kasima Kamenice su na kraju sasvim zasluženo slavili.

Nexe su do pobjede vodili Vujić sa 8 i Slišković sa 5 golova, dok su Batinović, Vugrinec i Kozlina sa po 6 golova bili najefikasniji kod Metalurga.

SEHA liga, 3. kolo:
Metalurg - Nexe 29:30 (15:13)
RK METALURG: Stanić (11 obrana), Rakčević 4, Levov, Vugrinec 6, Naumovski, Georgievski, Kozlina 6, Manaskov 3, Markoski 1, Mojsoski, Mitrevski (2 obrane), Doder 2, Stoilov, Batinović 6, Jonovski, Alushovski 1. Trener: Lino Červar
RK NEXE: P.Lelić (9 obrana), Kozina 2, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 1,   Varvodić 1, Ivić 2, Markotić 3, Slišković 5, Vujić 8, Vozab, Obranović 1, Šunjić (6 obrana). Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Metalurg  1/1 (Vugrinec),  Nexe 1/2 (F.Lelić).
ISKLJUČENJA: Metalurg 6 minuta (Stoilov 2+2, Manaskov), Nexe  4 minute (Slišković, Obranović).