Kosovarke protiv BiH došle do historijske pobjede: Znale su za poluvrijeme zabiti samo jedan gol

Senzacionalan rezultat

Haris Zilić

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine senzacionalno je poražena u trećem kolu EP B divzije koje se održava u Sjevernoj Makedoniji, a bolje od naših djevojaka bile su reprezentativke Kosova rezultatom 30:28 i tako ispisale historiju ženskog juniorskog rukometa na Kosovu.

Kosovo je na EHF sceni od 2015. godine, a juniorke su u tom periodu odigrale deset utakmica i upisale deset poraza, od kojih su neki bili nevjerovatni. Tako su gubile od Nizozemske sa 39 razlike 53:14, protiv Srbije su izgubile 40:12, a primjera radi u porazu od Češke rezultatom 10:32, za poluvrijeme su postigle samo jedan gol (1:16).

Jučerašnji dan reprezentativke Kosova će upisati zlatnim slovima u rukometne enciklopedije, a u nastavku vam donosimo sve rezultate juniroke ženske reprezentacije Kosova prije trijumfa protiv Bosne i Hercegovine.

Srbija - Kosovo 40:12 (19:6)

Slovačka - Kosovo 32:13 (17:5)

Kosovo - Rumunija 13:46 (8:21)

Turska - Kosovo 28:24 (16:16)

Kosovo - Češka 10:32 (1:16)

Farska Ostrva - Kosovo 23:22 (14:13)

Sjeverna Makedonija - Kosovo 31:30 ( 14:12)

Gruzija - Kosovo 29:28 (9:11)

Nizozemska - Kosovo 53:14 (30:6)

Kosovo - Farska Ostvra 15:34 (2:17)

Kosovo - Bosna i Hercegovina 30:28 (14:17)

user1599499530
Mi smo tu da se obaraju rekordi...
7 0
sdsport15
Jos, ovdje pricamo o juniorkama, zadnja stepenica prije A reprezentacije, cemu da se onda nadamo, kad nada nemamo. Onu malu iz Bihca, Cazina ne pozvase, a zabije vise golova na jednoj utakmici of Kosova i BiH zajedno. To ti je nas mentalitet kad smatramo da smo iznad struke i logicnog sljeda dogadjaja. Sportski pozdrav...