LIVE: Bosna SO - GOG Svendborg 32:26

Kraj utakmice

Bosna je nadigrala GOG Svendborg u zadnjem kolu grupne faze Lige prvaka, a takmičenje će na proljeće nastaviti u Kupu kupova. Čestitke Bosni,

Uskoro opširnije, ostanite na SportSport.ba

59. minut

"Suhi list" Međića izmamio je ovacije malobrojne publike. Bosna ide mirno u novi napad, a Kajganić zaokružuje brojku na semaforu.

57. minut

Bosna iskoristila sedmerac (Kapisoda) i čini se kako će u zadnjem ovogodišnjem nastupu u Ligi prvaka upisati pobjedu koja je, ako ništa, važna za koeficijent.

55. minut

Bosna konačno prekinula post, a gol je postigao Međić. Danci ne iskorištavaju priliku da ponovo spuste prednost.

52. minut

Šabanović je odbranio sedmerac, ali u drugom pokušaju nije imao sreće. Sve bolji i Jakobsen i sada je Svendborg na samo tri gola zaostatka (Nielsen). Čini se kako je Bosna počela mnogo ranije slaviti pobjedu. Vojislav Rađa traži novi predah.

49. minut

Kako se meč primiče kraju Bosna sve bolja i sigurnija, čak i sa igračem manje u polju. Svenason konačno matira Šabanovića.

46. minut

Dva uzastopna gola Jonovskog i isključenje Đurkovića. Danci sa igračem više bez gola jer je na golu Šabanović (13 odbrana), a Čačić postiže gol sa igračem manje. Odlično!

43. minut

Danci sve više gube glavu, ali je njima ova utakmica ne znači mnogo jer su ni krivi ni dužni u drugom krugu Lige prvaka. Šabanović upisao 12 odbranu, Jakobsen ima 8.

40. minut

Bosna povećava prednost. Sada je već plus šest. Granitna odbrana i puna koncentracija u napadu rezultirali su sa odličnim raspoloženjem Šabanovića, Međića, Čačića i Kapisode. Domaći ponovo imaju igrača više (Moen na dvije minute isključen).

37. minut

Domaći u dv aanvrata propustili priliku da odu na + 5, ali se "razbranio" danski čuvar mreže. Na sreću promašuje i Svenson. Konačno, Čačić postiže gol za veliko vodstvo.

34. minut

Danci pokušavaju nametnuti brzu igru, ali Bosna pametno drži loptu u svojim rukama, a Kapisoda je poentirao po šesti put.

32. minut

Bosna je prvi gol postigla u 32. minutu, a strijelac je ponovo bio Međić. Ovo je prvi put da studenti imaju četiri gola prednosti.

Kraj poluvremena

Nakon 30 minuta Bosna protiv Svendborga ima tri gola prednosti. U mirnoj i više prijateljskoj utakmici, ali i atmosferi u dvorani "Mirza Delibašić" ipak možemo očekivati trijumf našeg prvaka. Posljednji gol u prvom dijelu postigao je Međić nakon što je Petersen izašao na dvije minute.
Prvo ime u Bosni za sada je Šabanović (10 odbrana), ali i Kapisoda (pet golova).

Ostanite na SportSport.ba

29. minut

Šabanović zabilježio desetu odbranu što omogućava njegovim saigračima da u napadu pogode mrežu Danaca. Svenson zaradio dvije minute, ali su studenti pogodili prvo stativu, a zatim i prečku.

25. minut

Da na golu Bosne nije Šabanović gosti bi imali prednost od dva gola. Odbranu Svendborga konačno je probio Čačić, na isteku napada, a vrlo brzo pogodio je i Međić.

23. minut

Serijom 3:0 Svendborg izjednačio rezultat. Prosto je neshvatljivo koliko malo prostora treba Dancima da iskoriste priliku. Vojislav Rađa reagovao minutom odmora.

22. minut

Bosna imala priliku da preko Buljugije ode na četiri gola prednosti, ali se igrač ekipe "studenata" spetljao što su Danci iskoristili i smanjili prednost na samo jedan gol.

19. minut

Kajganić postigao prvi gol za plus dva. Bosna djeluje odlično, a isti igrač propustio priliku da svoj tim odvede na tri gola prednosti, no njegov udarac otišao je preko gola.

17. minut

Prvi gol na susretu postigao je Đurković koji je "specijalista" za igru u odbrani, a zatim je Kapisoda se sedam metara podigao prednost na +2.

15. minut

Prvo isključenje zaradio je gostujući igrač Ask, a treći put sa sedam metara pogodio je Kapisoda, ukupno četvrti.

12. minut

Jorgensen je postigao svoj prvi gol, a dva napada Bosna i Svendborg nisu uspjeli realizovati. Ipak, Međić je postigao svoj drugi gol, a uzvratio je Pedersen.

10. minut

Susret u Sarajevu više liči na prijateljski, no Bosna svakako priželjkuje pobjedu.
Kapisoda je realizovao i drugi sedmerac, a Šabanović sakupio tri odbrane.

8. minut

Ni posjeta u dvorani nije onakva kakva je mogla biti da je Bosna slavila u Grčkoj. Šabanović je već sakupio dvije odbrane, a Čačić prvi put dovodi domaće u vodstvo.

6. minut

Gosti koriste još jednu polu-kontru za 3:2, ali sa druge strane Čačić pogađa za 3:3.

4. minut.

Svenson je iskoristio grešku Međića i pogodio, ali se naš rukometaš iskupio i prvi put na meču savladao gostujućeg golmana, a zatim je Kapisoda iskoristio sedmerac.

Počeo je susret u Sarajevu. Poželimo našem prvaku dosta sreće. Prvi gol postigli gosti.
U toku je 2. minut.

Poštovani posjetioci SportSport.ba dobro došli na LIVE prenos posljednjeg meča grupne faze rukometne Lige prvaka između Bosne SO i GOG Svendborga. Iako bez rezultatskog značaja, jer će "studenti" nastaviti takmičenje u Kupu kupova bilo bi lijepo da naš prvak ostvari trijumf i da se na najljepši način oprosti od elitnog razreda bh. rukometa i vjernih navijača.