Lowen i Zagreb neriješeno
Zagreb i Lowen idu dalje

Rukometna Liga Prvaka

U 5. kolu skupine "H" rukometne Lige Prvaka remizirali su njemački Lowen iz Karlsruhea i Zagreb Croatia Osiguranje.

Iako je Zagreb bila bolja momčad i na poluvremenu vodila 4 razlike, u jako dramatičnoj završnici završeno je neodlučnim rezultatom 27:27.

U 41. minuti Zagreb je protiv Lowen-a imao i plus 6, no to im nije bilo dovoljno da pobijede. U zadnjih pet minuta domaćin je preokrenuo rezultat i Lowen je poveo sa 25:24. Ipak, gosti iz Zagreba dolaze do novog vodstva golom Štrleka samo 15 sekundi prije kraja. Poljski rukometaš Karol Bielecki  je uspio poravnati rezultat topovksim udarcem samo tri sekunde prije isteka regularnih 60 minuta.

Na kraju i Lowen i Zagreb mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, no sigurno je da su sekunde djelile od pobjede i jedne i druge.

Kiril Lazarov bio je najbolji strijelac za goste iz Hrvatske sa 7 pogodaka, uz to 3 penala, sa druge strane najefikasniji je bio Sergej Harbok sa 6 golova.

Dalje su prošli Zagreb i Rhein Necker sa istim brojem bodova, no budući da Zagrebčani imaju bolju gol razliku (+26) zasjedaju na čelo skupine A.