Njemačka bez problema u Talinu

Odigran drugi meč

Admin Čaušević

Za razliku od utakmice Bosna i Hercegovina - Austrija duel Estonije i Njemačke je odigran po planiranom.

Nijemci su bili favoriti u Talinu što su pokazali i na terenu ostvarivši visok trijumf rezultatom 23:35.

Estonci su se dobro držali prvo poluvrijeme. Nisu dozvoljavali gostima da se odlijepe, ali je kvalitet do izražaja došao u nastaku.

U posljednjoj 15-ak minuta meča prednost Njemačke je samo rasla, a na kraju je upisan trijumf dvocifrenom razlikom.

Najefikasniji kod Njemačke sa devet golova bio je Kuhn dok su po četiri dodali Gensheimer, Wiencek i Pekeler.

Kod poraženih Estonaca sa po tri gola izdvojili su se Lees i Part, dok je četiri postigao Toom.