Oproštaj Bosne SO od Evrope

Rukometni Kup pobjednika kupova

Rukometaši sarajevske Bosne Sunce osiguranje nisu uspjeli nadoknaditi minus od pet golova iz prvog susreta sa švajcarskim predstavnikom Schaffhausenom.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine poražen je i u revanšu u Sarajevu rezultatom 26:30 u susretu u kojem „studenti“ nisu vodili ni u jednom trenutku.

Od samog početka domaći su krenuli sa mnogo nervoze u napadu, sa dosta ishitrenih šuteva i tehničkih grešaka, Schaffhausen, s druge strane, svoje je prilike jako dobro koristio i preko raspoloženih Kukučke i Graubnera stvara rezultatsku prednost, koja do kraja utakmice ni u jednom trenutku nije bila ugrožena.

Bosnini rukometaši na poluvrijeme su otišli sa pet golova zaostatka, te je ukupan minus iznosio deset golova. Ta je činjenica, čini se, prilično demoralisala domaće, koji ni u nastavku nisu mogli parirati večeras jednostavno boljim gostima.

Golman gostiju, Slovenac Podpečan, sa 19 odbranjenih udaraca bio je bez ikakve sumnje prvo ime u večerašnjem susretu.

Bosna SO - Schaffhausen    26:30
Dvorana "Ramiz Salčin" na Mojmilu. Gledalaca:1.100. Sudije: Jiri Opava
i Pavel Valek (oba Češka). Delegat: Marek Szajna (Poljska). Sedmerci: