Pirova pobjeda Bosne SO

Rukometna Liga prvaka

Rukometaši sarajevske Bosne Sunce osiguranje ostvarili su pobjedu u okviru 6. kola Lige prvaka. Šampioni Bosne i Hercegovine rezultatom 32:26 su bili bolji od danskog predstavnika Svendborga.

U gotovo pa prijateljskom susretu, u „pozorišnoj“ atmosferi na tribinama, rukometaši sarajevske Bosne Sunce osiguranje savladali su Svendborg u okviru posljednjeg, 6. kola prvog kruga takmičenja u Ligi rukometnih prvaka.

Remi sa Doukasom u prošlom kolu ostavio je „Studente“ bez ikakve šanse za plasman dalje, pa je susret sa Svendborgom više ličio na neku revijalnu utakmicu, lišenu svake rezultatske neizvjesnosti.

Susret je bio izjednačen samo prvih dvadesetak minuta, a onda Bosna kreće mnogo bolje, što se odmah odrazilo i na rezultat, pa tako „Studenti“ na odmor odlaze sa tri gola prednosti.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Bosni, čiji igrači naprosto rešetaju mrežu Svendborga. Međić, Čačić i Kapisoda sjajni su u napadu, dok je na golu Bosne neprelazan bio Šabanović.

Bosna SO - Svendborg 32:26
Dvorana „Mirza Delibašić“. Gledalaca: 400. Sudije: Viktor Poladenko i Igor Chernega (Rusija). Sedmerci: Bosna SO 6(4), Svendborg 1(0). Isključenja: Bosna SO 6, Svendborg 10 minuta

BOSNA SO: Šabanović 18 odbrana, Grahovac, Buljugija 1, Brajković, Jonovski 2, Melić 1, Kapisoda 8, Čačić 7, Đurković 1, Kajganić 3, Pucelj, Međić 9, Stevanović, Jahić.
SVENDBORG: Jacobsen 18 odbrana, Petersen 4, Jorgensen 2, Hallgrimsson, Ask 1, Nielsen 5, Svensson 4, Hoegh Dahl 3, Moen Kleven, Skoglund 1, Vilhelmsen 5, Henriksen, Larsen 1, Meijer 1, Madsen.
Međutim, gosti koriste evidentan pad u igri domaćih rukometaša, te u 52. minuti smanjuju na tri gola zaostatka (22:25). Trener Bosne Vojislav Rađa morao je uzeti minutu odmora, kako bi probao konsolidovati redove, a igra „Studenata“ u tim trenucima susreta prilično je ličila na letargiju iz drugog poluvremena kobnog meča u Grčkoj u prošlom kolu.

Ipak, Doukas se nije ponovio. Kajganić i Međić pogađaju, vraćaju Bosni plus 5, što je bilo sasvim dovoljno da se susret mirno privede kraju.

Nakon igre kakvu su rukometaši Bosne pružili večeras protiv Svendborga, ostaje veliki žal za propuštenom prilikom, jer je evidentno da se „Studenti“ mogu nositi sa Svendborgom, ali nisu mogli sa Doukasom. Mala je utjeha što je Bosna ekipa koja je osvojila najviše bodova u prvom krugu takmičenja, a nije se plasirala dalje.