Povratnik Landin junak Kiela u pobjedi protiv Flensburga

Sjajna partija

E. Oštraković

Derbi jesenjeg dijela prvenstva u njemačkoj Bundesligi odigrali su Kiel i Flensburg.

Kiel je ostvario pobjedu sa 29:21, te su tako popravili dojam nakon poraza od Wetzlara u prošlom kolu.

Heroj domaće ekipe bio je povratnik na parket, Niklas Landin, koji je imao nevjerovatnih osamnaest odbrana.

U prvom poluvremenu gledala se pretežno izjednačena utakmica, ali je domaća ekipa otišla na odmor sa vodstvom od dva razlike, a bilo je 12:10.

U drugom poluvremenu razlika je samo rasla, te je Kiel na kraju ostvario pobjedu od osam razlike, sa 29:21.