Prva pobjeda Lokomotive
Važni bodovi za mostarsku ekipu

U četvrtom kolu prvaka pobjeda Lokomotive

M. Maksimović

Rukometašice mostarske Lokomotive su u četvrtom kolu Premijer lige BiH ostvarile prvu pobjedu.
Na svom terenu su '' Lokosice'' nadigrale sastav Knežopoljke iz Kozarske Dubice 36:25.

Prvo poluvrijeme su okarakterisale serije jedne i druge ekipe, a domaće rukometašice su zahvaljujući seriji 3:0 u završnici prvog dijela stigle do poravnanja 16:16. U nastavku utakmice, rukometašice Lokomotive uspijevaju stvoriti osjetniju prednost serijom 5:0 za 21:17, a pitanje pobjednika je bilo riješeno velikom serijom domaćih rukometašica 7:0.

U tom periodu pet golova je zabila raspoložena Mia Kalajdžić, dok su po jedan dodale Alma Turudić i Irma Jazvin. Tri minute prije kraja utakmice pitanje pobjednika je bilo riješeno jer je Lokomotiva stigla do nedostižnih 33:24. U redovima domaće ekipe Mia Kalajdžić je postigla 12 golova, Naida Obradović 9 dok je u poraženom sastavu najefikasnija bila Vesna Šuša sa 6 golova.