RK Gradačac bolji od Đakova

Prijateljska utakmica

Sinoć je u Gradačcu, u sklopu priprema za nastavak takmičenja u proljetnom dijelu Premijer lige BiH u rukometu, naš RK Gradačac ugostio RK Đakovo. Domaći klub je uspio savladati goste konačnim rezultatom 39:38.

Ova prijateljska utakmica je odigrana u Sportskoj dvorani Gradačačkog sajma sa početkom u 18 sati. Obzirom da je ulaz bio  slobodan, to je omogućilo da oko 300 gledatelja izvrši uvid u trentno stanje pripremljenosti našeg kluba.

RK Đakovo je član Prve hrvatske rukometne lige. Poslije duge stanke, ovo je prva utakmica u Gradačcu.

Sudije utakmice, Taletović Mirza i Doborac Dado, nisu štedjeli opomene i isključenja: RK Gradačac 10 minuta ,RK Đakovo 8 minuta, crveni karton Bošnjak Tomislav 50. minut(nesportsko ponašanje).

Sedmerci: RK Gradačac 3(3) ,RK Đakovo 1(1)

RK GRADAČAC - RK ĐAKOVO 39:38 (19:18)

RK GRADAČAC:

Doborac A. 10, Šahdanović H.,Beširović N. ,Šijaković S. 7, Halilković D. 3, Ignjić S. 3, Kadić E.,Stojanović D.( 9odbrana),Đurić D. (4 odbrane),Isić N.,Homerović A. 5, Šarić A. 2,Sarajlić F. 2, Osmanović R. 3, Džinović A. 4.
Trener: Doborac Mehmed

RK ĐAKOVO:

Petrović M.(12odbrana), Drnić D. 2,Josipović N.,Barbarić T. 3,Tot D. 1,Bošnjak T. 3, Išasegin M.6, Punda J.1,Josipović A. 14,Poljičak D.
Trener: Tadić Pero.