Sjajna kontra, šut iz udžbenika, a onda bizaran gol koji obilježi karijeru

Mnogo sreće za igrača Benfice

Esmer Oštraković

Jučer su odigrane utakmice u okviru grupne faze EHF Evropske lige, a jedu od utakmica odigrale su ekipe Benfice i Rhein-Neckar Lowena.

Gostujuća ekipa ostvarila je minimalnu pobjedu na ovoj utakmici, a konačan rezultat bio je 36:35 za ekipu iz Njemačke.

Ovu utakmicu obilježio je jedan od najbizarnijih golova koji je ikada postignut, te je zaista nešto što se skoro nikako ne viđa na rukometnim terenima.

Miguel Sanchez-Migallon Naranjo, koji nastupa za Benficu bio je u kontri i šutirao je na gol gostujuće ekipe, ali pogodio je prečku.

Sreća je bila na njegovoj strani jer se lopta odbila visoko u zrak, a golman gostiju bio je apsolutno izgubljen.

Gledao je gostujući golman gdje se nalazi lopta, a onda ga je ona pogodila u rame, te je ušla u gol.

Situacija je ovo koja je sasvim sigurno nasmijala mnoge ljubitelje rukometa, te je pitanje da li neki od njih pamti ovakvu situaciju.

Na kraju je Rhein-Neckar Lowen slavio pobjedu, a to je naravno bilo najbitnije za njih.

Gosti su nakon prvog poluvremena imali prednost od čak četiri razlike, te se ispostavilo da je za domaće nemoguća misija da to stignu. Rezultat je tada bio 19:15.

Malo bolje su domaći igrali u drugom poluvremenu ove utakmice, ali to je bilo dovoljno samo da upišu minimalan poraz.

Najefikasniji kod gostujuće ekipe bio je Danac Kirkelokke koji je postigao fenomenalnih četrnaest golova.

Kod domaćih su sa po šest postignutih golova najbolji bili Moreira i Moreno.