Kvalifikacije za EP: Poraz bh. rukometaša u Mariboru

Debi Irfana Smajlagića na klupi Zmajeva

H. Zilić

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je otvorila novi ciklus kvalifikacija za EP 2024. godine.

Gostovali smo reprezentaciji Slovenije u Mariboru, a utakmica je okončana rezultatom 28:20 u korist Slovenije na debiju Irfana Smajlagića na klupi naše reprezentacije.

Slovenci odlični otvaraju meč poveli su 3:0 i tada su pokazali kakvu igru možemo očekivati. Mi smo imali problema u napadu, alio brzo se vraćamo golovima Panića, međutim, sredinom prvog poluvremena Slovenci prave seriju 3:0 za +7.

U drugoj polvini prvog poluvremena razigrali smo se malo više, smanjili na -5, rezultat u 25. minuti je bio 13:8 za Sloveniju, a rezultat na kraju prvog poluvremena glasio je 13:10 za Sloveniju, naš tim je imao seriju 2:6.

U prvom poluvremenu naši golmani Ahmetašević i Bojić su imali četiri odbrane, dok je Panić postigao tri gola, kao i Hamidović.

Drugo poluvrijeme otvaramo sjajno došli smo dva puta na samo dva gola zaostatka, ali u 39. minuti Slovenci prave novu seriju i odlaze na 18:13.

Nakon toga igralo se većinom gol za gol, Slovenija je držala vodstvo, a pred kraj utakmice i povećavala prednost na iskustvo do konačnih 28:20.

Kod naše selekcije Marko Panić je postigao šest golova, Elmir Građan je postiga opet, kod Slovenaca Aleks Vlah je bio najefikasniji sa sedam golova, Bojić je imao pet uspješnih odbrana od čega je jedan sedmerac.

U nedjelju 16. oktobra naša selekcija u Sarajevu u dvorani "Mirza Delibašić" igra susret 2. kola kvalifikacija protiv Crne Gore.

SLOVENIJA - BOSNA I HERCEGOVINA (13:10) 28:20

SLOVENIJA: Blangotišek, Henigmann, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Gaber, Žabić, Ferlin, Ovniček, Bombač, Maluš, Novak, Vlah, Kastelič.

BOSNA I HERCEGOVINA: Bojić, Vukšić, Herceg, Panić, Ovčina, Terzić, AHmetašević, Perić, Hamidović, Mandić, Draganić, Davidović, Hadžiomerović, Bošković, Građan, Jeremić.

FahroKonjHodzic
ocekivano nas nakantali mi smo talaska usvemu netalentirana nacija za sport fakat
1 13
Dino84
Ljudi moji pratim ovu reprezentaciju 20 i nesto godina...koliko smo samo selektora promijenili a igru nismo nikad,jos uvijek igramo rukomet iz 80-ih gidina,par pasova i skok sut sa 9 metara...ne mogu da vjerujem da ne znamo da igramo sa igracem vise na terenu.Kad god imamo igraca vise ljudi nam naprave seriju....jbt pa zar se na treningu ne moze uigrati jedna jbna akcija za krilo.Da se razumijemo,daleko od toga da sam ocekivao pobjedu protiv Slovenije.