Rumunke nakon sjajnog preokreta upisale pobjedu protiv Poljske

Europsko prvenstvo za žene

Esmer Oštraković

Rukometašice Rumunije ostvarile su pobjedu u svojoj prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu za žene i to protiv Poljske.

Iako su nakon prvog poluvremenu bile u zaostatku od četiri gola, odigrale su sjajan drugi period utakmice, te su upisale pobjedu.

Poljska je nakon prvog poluvremena, u kojoj je prikazala sjajnu igru, imala vodstvo od četiri razlike, a bilo je 15:11.

Ipak, u drugom poluvremenu Rumunke su zaigrale sjajnu odbranu, a u napadu su pogađale gotovo sve, te su na kraju ostvarile pobjedu od 24:28.

Do pobjede je Rumuniju vodila Neagu sa osam postignutih golova, dok je najefikasnija kod Poljske bila Rosiak sa sedam postignutih golova.