Šego odbranama izluđivao Lazarova i društvo, novi trijumf Hrvata
Obje ekipe pred ovaj susret imale su maksimalan učinak, ali niti jedna još nije osigurala plasman dalje. Hrvatska je u prve dvije utakmice savladala Island i Japan, dok je Makedonija pobijedila Japan i Bahrein.

Hrvati imaju tri od tri

E. Oštraković

Ključnu utakmicu za prolaz u narednu rundu takmičenja na Svjetskom prvenstvu odigrale su reprezentacije Hrvatske i Makedonije.

Krenulo je jako dobro za Hrvate, koji su odmah preuzeli glavnu ulogu na terenu, te diktirali tempo igre i do sredine prvog poluvremena održavali prednost od tri gola razlike. Tada na scenu stupa sjajni Šego koji nevjerovatnim odbranama daje šansu svojim saigračima da se dobrom igrom u napadu odvoje na veću prednost. Iskoristili su to reprezentativci Hrvatske te su pri rezultatu 13:7 imali maksimalnih plus 6. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Hrvatske od 16:11.

Iako se očekivalo da će se Makedonci probuditi u drugom poluvremenu, to se nije desilo. Hrvati su rutinski održavali prednost od četiri i pet golova razlike, a u tome im je uveliko pomogla sjajna igra u odbrani i veoma raspoloženi Šego na golu. Susret je završen pobjedom Hrvatske od 31:22.

Najbolji strijelac u reprezentaciji Hrvatske bio je Domagoj Duvnjak koji je postigao šest golova, a po četiri su dodali Karačić, Šipić i Mandić. Kod Makedonaca, sa šest potignutih golova, najbolji je bio Manaskov, a Kiro Lazarov dodao je pet pogodaka. Igračem utakmice proglašen je Domagoj Duvnjak.