Sjajan preokret Tatran Prešova za pobjedu protiv Chartresa
U drugom dijelu Tatran je nakon preokreta uspio da upiše pobjedu. Gubili su Slovaci u 42. minuti sa 23:19, ali su do kraja odigrali sjajnu odbranu.

Dobra pobjeda Slovaka

E. Oštraković

Sinoć su u Doboju u okviru Međunarodnog turnira svoju utakmicu odigrali Chartres i Tatran Prešov, a pobjedu je ostvario Tatran rezultatom 25:24.

Prvi dio utakmice u glavnom je protekao u igri gol za gol, a Chartres je u 15. minuti imao vodstvo od 10:7.

Ipak, Slovaci su uspjeli doći do izjednačenja, te se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu. Bilo je 17:17.

Fenomenalna igra u posljednjih petnaestak minuta donijela im je nevjerovatan preokret i pobjedu od 25:24.