Španija rutinski do pobjede protiv Islanda
Nakon što je neočekivano poražena od reprezentacije Hrvatske u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, reprezentacija Islanda danas je doživjela novi poraz.

Druga pobjeda u dvije utakmice

Esmer Oštraković

Bolji od Islanđana bila je reprezentacija Španije. Na samom otvaranju susreta Španci su napravili seriju od 2:0. Ipak uporni Islanđani su uspjeli napraviti prekoret i povesti 3:4. U jako dobrom prvom poluvremenu Islanđani su parirali Špancima do sredine prvog dijela, kada Španci idu na plus 5, pri rezultatu 16:11. Konačan rezultat prvog poluvremena bio je 19:14 za Španiju.

U drugom poluvremenu Španci su iskusno održavali prednost od pet golova. U jednom trenutku su tu prednost čak i povećali na maksimalnih sedam razlike, kada je bilo 27:20. Na kraju susret je završen pobjedom Španije od 32:25.

Najbolji u reprezentaciji Španije bio je Sole sa pet postignutih golova, a po četiri su dodali Sarmiento i Gomez. U Islandu su po pet golova postigli Palmarsson i Gudmundsson.