Studenti teže od očekivanog
Detalj sa utakmice RK Bosna SO - RK Goražde

Odigrane dvije utakmice 3. kola Premijer lige BiH

Rukometaši sarajevske Bosne Sunce Osiguranje, teže nego što se očekivalo došli su do treće pobjede u šampionatu Bosne i Hercegovine. Studenti su u dvorani Ramiz Salčin na Majmilu savladali Goražde rezultatom 26:18.

Izabranici trenera Gregora Cvijiča mučili su se sve do 38. minuta kada su pobjegli na pet golova prednosti. Prvo poluvrijeme završeno je bez pobjednika (10:10), a treba naglasiti da je Bosna u prvih 18 minuta igre postigla svega tri pogotka. Ipak, u rasponu od sedam minuta (od 31. do 38. minuta) Bosna je serijom 5:0 napravila rezultatsku prednots, koju nisu ispuštali do kraja meča.

Bosna SO – Goražde 26:18
SARAJEVO - Dvorana „Ramiz Salčin“. Gledalaca: 600. Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić. Delegat: Zahid Mehagić (Cazin). Sedmerci: Bosna SO 9 (6), Goražde 3 (1). Isključenja: Bosna SO 4, Goražde 8 minuta.
BOSNA SO: Grahovac (6 odbrana, 1 sedmerac), Šabanović (9 odbrana), Čačić 1, Đurković 2, Pucelj 1, Stevanović 4 (4), Jonovski, Brajković 2, Kapisoda 4, Buljugija 3, Kajganić 4, Golić 4 (2), Jahić, Melić 1. Trener: Gregor Cvijič.
GORAŽDE: Šehović (3 odbrane, 2 sedmerca), Bukva, Jović, Halilović, Sijerčić, Topuz, Jamak, Bezdrob 7, Dedović 3, Mandarić 1, Delić 1, Grbić 4, Buljubašić 2, Džananović. Trener: Nermin Đana.
Sloboda bolja od Olimpika

U drugom večerašnjem susretu 3. kola Premijer lige BiH, Sloboda je u Tuzli savladala sarajevski Olimpik rezultatom 28:23. Nakon dvije utakmice trećeg kola na prvom mjestu je Bosna SO sa maksimalnim učinkom od tri pobjede i devet bodova, a dalje slijede: Konjuh (utakmica manje), Borac (-) 6, Bosna Visoko (-), Sloboda 4, Izviđač (-), Krivaja (-), Goražde, Gradač (-) 3, Sloga (-), Kotor Varoš (-) 0 i Olimpik – 1 bod.

U 3. kolu (27. septembar) još igraju: Sloga – Izviđač, Konjuh – Gradačac, Krivaja – Kotor Varoš, Bosna (V) – Borac.