Studenti uspješni i u Visokom

Premijer liga za rukometaše

Adnan Beganović

U zaostaloj utakmici 4. kola rukometne Premijer lige, RK Bosna BH Gas je na gostovanju u Visokom pobijedio RK Bosna Prevent (40:32).

Početak utakmice pripao je gostima iz Sarajeva koji su već nakon deset minuta imali prednost od četiri gola, ali sredinom poluvremena Visočani su uspjeli smanjiti zaostatak, no, do odmora popularni Studenti su „pobjegli“ na plus sedam (21:14).

U drugom dijelu Visočani su uspjeli smanjiti prednost gostiju na samo tri razlike (26:23), ali za nešto više nisu imali snage. Kod aktuelnog bosanskohercegovačkog prvaka najučinkovitiji su bili Melić sa 8 te Doborac i Kapisoda sa po 7 pogodaka, dok je sa 7 golova Hurem bio najbolji strijelac kod domaćih rukometaša.

KSC Mladost u Visokom. Gledalaca: 1.000. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor). Delegat: Mladen Brajić (Mostar). Sedmerci: Bosna (V) 5 (2), Bosna (S) 5 (4). Isključenja: Bosna (V) 4, Bosna (S) 16 minuta.
Rezultat: Bosna Prevent - Bosna BH Gas 32:40 (14:21).

BOSNA PREVENT:
Tatar (5 odbrana, 1 sedmerac), Geko 6, Hurem 7, Čakić 6 (1), Limo, Šapčanin, Bušimbegović, Hasagić, Hodžić (1 odbrana), Ahić 4 (1), Kalenić 1, Selimović 3, Mustafić 5, Karavelić. Trener: Senad Skopljak.

BOSNA BH GAS:
Grahovac (10 odbrana, 2 sedmerca), Doborac 7 (2), Međić 3, Pucelj 5, Bozoljac, Jaškić 3, Veselinov, Banić 3, Kapisoda 7 (2), Uvodić (7 odbrana, 1 sedmerac), Golić 1, Nekić, Arnaudovski 3, Melić 8. Trener: Irfan Smailagić.