Švedska ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Argentine
Nakon što su u prvom kolu Svjetskog prvenstva savladali reprezentaciju Egipta, Švedska je večeras upisala novu pobjedu. Bolji su Šveđani bili od reprezentacije Argenitne.

Nova pobjeda Šveđana

Esmer Oštraković

Već na samom startu utakmice Šveđani su došli do vodstva od 3:0, ali su se Argentinci uspjeli vratiti i izjednačiti na 3:3. Nakon toga se igralo gol za gol, da bi se Šveđani sredinom prvog poluvremena odvojili na pet razlike pri rezultatu 13:8. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Švedske od 15:10.

U drugom poluvremenu viđena je apsolutna dominacija Švedske. Odmah na otvaranju Šveđani prave seriju od 3:0 i dolaze na 18:11. Nakon toga igra Argentine se raspala, te Švedska novom serijom, ovaj put 7:0 dolaze na 26:13. Konačan rezultat utakmice glasio je 31:16.

Najbolji u redovima Švedske reprezentacije bio je Zachrisson sa šest postignutih golova, a četiri gola dodao je Ekberg. U reprezentaciji Argentine sa pet postignutih golova najbolji je bio Fernandez.