Portugal nije ličio na sebe - Šveđani upisali sigurnu pobjedu

Evropsko prvenstvo u rukometu

Esmer Oštraković

Švedska je u okviru 4. kola drugog kruga Evropskog prvenstva ostvarila pobjedu protiv Portugala, a konačan rezultat utakmice bio je 40:33.

Bili su rukometaši Švedske favoriti na ovom susretu favoriti, a tu ulogu opravdali su i na parketu dvorane u Njemačkoj.

Skoro cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a Šveđani su u tom periodu održavali vodstvo od jednog gola razlike.

Ipak, Portugalci su u samoj završnici zaigrali nešto lošije, a to je bilo dovoljno Švedskoj da na odmor ode se prednosti od četiri razlike. Rezultat je bio 19:15.

Svoju prednost Šveđani su povećavali u drugom poluvremenu, a pri rezultatu 31:24 bilo je jasno ko će ostvariti pobjedu.

Na kraju je utakmica završena sigurnom pobjedom Švedske, a konačan rezultat je bio 40:33.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Švedsku je do pobjede vodio Pellas sa 10 postignutih golova, a šest golova dodao je Claar.

Najefikasniji kod Portugala bio je Costa sa osam golova, a sedam je dodao Frade.