Terzić uspješniji od Harmandića

Liga prvaka

Adnan Beganović

U posljednjem susretu grupe B rukometne Lige prvaka Gorenje je na svom terenu poraženo od Veszprema (27:28), a najefikasniji igrač u redovima mađarskog prvaka sa 6 pogodaka bio je Mirsad Terzić, dok je s druge strane u dresu Gorenja Adnan Harmandić postigao 3 gola.

Početak susreta protekao je u izjednnačenoj igri pa je tako nakon 10 minuta na semaforu stajalo 5:5. Sredinom prvog poluvremena Gorenje je došlo do najveće prednosti na utakimici (9:6), ali mađarski tim na krilima sjajnog golana Dejana Perića uspjeva brzo smanjiti na 9:8. Do kraja poluvremana igralo se gol za gol te se na odmor otišlo pri rezultatu 14:13 za domaće rukometaše.

U drugom dijelu Veszprem je dosta bolje igrao i imao je rezultatsku prednost (18:20, 22:24, 25:27). Međutim, u samom finišu gledaoci su vidjeli pravi triler. Gorenje uspjeva izjednačiti na 27:27, a u zadnjoj minuti Terzičev šut sa sedam metara brani Ivan Gajić, no Harmandić i društvo ne uspijevaju iskoristiti naredni napad, da bi 20 sekundi prije kraja pogotkom Pereza Veszprem poveo. U posljednjem napadu Gorenje je igralo sa sedam igrača i izborilo sedmerac, no do tada najbolji pojedinac Ivan Čupić, ne uspjeva svladati Perića pa gosti u Mađarsku odnose puni plijen.