Zavidovićani umalo do senzacije

Krivaja- Bosna 26:28

Najzanimljivij susret 7. kola rukometne Premijer lige BiH odigrali su Krivaja i sarajevska Bosne, a ekipa Krivaje pružila je jak otpor šampionu.

Već u 7. minuti susreta domaći su poveli sa 4:1 i uz gromoglasnu podršku sa tribina i razigranim Divkovićem uspjeli vrlo dobro parirati gostima.

Rezultat u 13. minuti bio je u korist domaćina 6:3, međutim slijedi blagi pad u igri Krivaje, te gosti dolaze do izjednačenja u 18. minuti (6:6), nakon toga domaća ekipa odlazi na dva gola razlike i na odmor se ide  13:11.

U Drugom poluvremenu Krivaja nastavlja istim tempom i održava vodstvo, ali blagi pad javlja se u 49. minuti kada gosti napokon uspjevaju slomiti igru Zavidovićana te te prelaze u vodstvo 21:22. U nastavku igra se gol za gol i Krivaja pokusava da izjednači, međutim u 56. minuti dolazi do prekida utakmice.

RK Krivaja - Bosna SO 26:28 (13:11)
Gradska dvorana u Zavidovićima. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mladen Dragičević (Doboj) i Vladimir Križanec (Banja Luka). Delegat: Ahmet Šehanović (Tuzla). Sedmerci: Krivaja 7 (4), Bosna SO 1 (0). Isključenja: Krivaja 6 minuta, Bosna SO 2 minuta.

KRIVAJA: Selimbegović, Purić, Šantić, Riđić 6 (2), Avdić 1, Velić 3, Alić 2, Bosto 5, Omerović, Memić, Čamdžić, Osmić, Hadžihasić (14 odbrana, 1 sedmerac), Divković 9 (2). Trener: Adnan Bašić.
BOSNA SO: Grahovac (3 odbrane), Čačić 4, Pucelj 2, Stevanović 4, Jonovski, Brajković 2, Kapisoda, Šabanović (6 odbrana, 3 sedmerca), Buljugija 3, Kajganić 4, Golić 4, Jahić 2, Melić 1, Sabljić 2. Trener: Gregor Cvijič.
Domaći igrači griješe prilikom dodavanja lopte, igrač Krivaje upućuje loptu treneru Bosne Cvijiču koji je stajao uz samu liniju terena. Cvijič je na sebi imao crvenu trenerku, a igrači domaćina nosili dresove crvene boje, pa nakon bure protesta sa klupe Krivaje delegat sugeriše Cvijiču da mora da promjeni dres.  Strasti se smiruju tek nakon što je trener Bosne zamijenio opremu i utakmica se nastavlja.

U samom finišu, Zavidovićani imaju priliku da izjednače međutim bivši igrač Bosne Ivan Divković šuta neprecizno i Bosna u kontri postiže posljedni pogodak na utakmici za pobjedu Sarajlija (28:26).

Sve u svemu jedna prava prvenstvena utakmica gdje je domaće mali nedostatak koncentracije u finišu koštao pobjede. Utakmicu je odlično branio Hadžihasić, kod domaćih  jos istakli Divković sa 9 i Ridzić sa 6 golova dok su kod gostiju dobru partiju pruzili Kajganić i Stevanović.