Zrinjski slavio u gradskom derbiju
Lokomotiva izgubila domaće bodove

Odigran gradski derbi kod rukometašica

M. Maksimović

U šestom kolu Premijer lige BiH za rukometašice, na rasporedu je bio gradski derbi duel mostarskih klubova Lokomotive i Zrinjskog. Na kraju su lakše od očekivanog rukometašice Zrinjskog upisale pobjedu 29:20.

Tokom cijelog prvog poluvremena rukometašice Zrinjskog su bile u vodstvu, u dva navrata u tri navrata su imale i četiri gola prednosti, ali je nakon 30 minuta Lokomotiva stigla do jednog gola zaostatka 14:15. U posljednjih pet minuta domaće igračice su uspjele napraviti seriju 4:1. Bez obzira na zanimljivo prvo poluvrijeme, pitanje pobjednika u ovom duelu riješeno je do 44 .minute.

Rukometašice Lokomotive počinju olako gubiti lopte u napadu, a sa druge strane Ivana Mlakić i Jelena Kvesić su neumoljive, te je u 44. minuti rezultat bio 16:23. Čitavih 11 minuta domaće igračice nisu uspijevale postići gol. Na kraju je Zrinjski stigao do zaslužene pobjede predvođen Jelenom Kvesić koja je postigla 12 golova odnosno Ivanom Mlakić koja je utakmicu završila sa 11 golova. Ove dvije igračice su postigle zajedno 23 gola, dok je cijela ekipa Lokomotive utakmicu zaključila sa 20 postignutih golova. U poraženoj ekipi Hana Slišković je zabila 5 golova, Naida Obradović 4.