Bašić nakon preokreta do četvrtfinala

Challenger u Italiji

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale Challengera u italijanskom Ortiseiju nakon što je pobijedio Francuza Yannicka Jankovitsa sa 2:1 u setovima.

Francuz, koji je 352. teniser svijeta, dobro je otvorio meč te je prvi set riješio u svoju korist i to nakon samo 29 minuta igre. Rezultat je bio 6:2.

Ipak, Mirza je odgovorio već u narednom setu kada je pomeo protivnika i prepustio mu samo jedan gem. U trećem setu Bašić također nije imao problema pa je slavio sa 6:3 za prolaz u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv Stefana Nepolitana koji je 217. teniser svijeta.