Bašić poražen u 2. kolu kvalifikacija

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se uspio plasirati u 3. kolo kvalifikacija ATP turnira u Zagrebu.

Bašić je  večeras poražen od osmog nosioca kvalifikacija Švicarca Marca Chiudinellija rezultatom 2:1 po setovim 7:6 3:6 6:1.

Mirza je odlično otvorio meč i već u provom gemu pravi break, no Švicarac ubrzo vraća break, te se ulazi u tie break, gdje je iskusniji Chiudinelli uspješniji, te dobiva prvi set sa 7:6.

Naš teniser odlično igra u drugom setu, te relativno lagano ga ddobiva sa 6:3, pa se ušlo u odlučujući treći set.

Ipak, u posljednjem setu veliki pad u igri Bašića. Dopustio je dva breaka protivniku koji lagano dolazi do osvajanja trećeg seta rezultatom 6:1, te konačne pobjede u ovom meču.