Del Potro i Đoković u polufinalu

Berdych imao šansu, ali Novak ide u polufinale

Midhat Šljivak

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u polufinale Wimbledona nakon što je danas savladao Tomasa Berdycha sa 3:0 po setovima 7:6, 6:4 i 6:3.

Prvi set je donio dosta uzbuđenja. Berdych je igrao jako dobro i nije dozvoljavao Novaku da dođe do breaka iako je srbijanski teniser imao nekoliko prilika za oduzimanje servisa. Prvi set je ušao u tie-break, u kojem se bolje snašao Đoković, te je osvojio prvi set sa 7:6.

Berdych je krenuo odlično u drugom setu. Napravio je dva breaka na otvaranju i poveo je sa 3:0, ali je potom u potpunosti stao. Đoković je igrao svoj najbolji tenis kada je bilo najpotrebnije, te je dobio i drugi set sa 6:4.

U trećem setu potpuna dominacija Đokovića. Ranim breakom je osigurao prednost, koju je čuvao do kraja, te je sa ukupnih 3:0 ostvario plasman u polufinale.

Tamo će Novak za protivnika imati Juana Martina del Potra koji je sa 3:0 po setovima 6:2, 6:4 i 7:6 savladao Davida Ferrera, a uspjeh Argentinca je i veći s obzirom da je igrao povrijeđen.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.