Bosna i Hercegovina deklasirala Nigeriju

Billie Jean King Kup

Haris Zilić

Teniserke Bosne i Hercegovine sjajno su otvorile nastup u trećoj grupi Billie Jean King Kupa.

U prvom kolu deklasirale su Nigeriju sa 3:0.

U prvom meču nefisa Berberović je sa 6:0, 6:1 počistila Adetayo Adetuniji.

Drugi bod našoj selekciji donijela je Dea Herdželaš koja je dobila prvi set protiv Adesuw Osabuohien 6:0, a u drugom setu nigerijska teniserka je predala meč pri rezultati 3:2 za Herdželaš.

Duel parova Ignjatović/Tucaković - Adetunji/Osabuohien nije odigran.

Prema očekivanjima, naša selekcija je danas u Ulcinju stigla do lagane pobjede protiv Nigerije. Za prolaz u narednu fazu će naše djevojke sutra igrati protiv domaćina Crne Gore.