Brazilac Belucci koban po Španjolca Ferrera

Veliko iznenađenje u drugom kolu

M. Maksimović

Najveće zvijezde velikog turnira u Monte Carlu, Novak Đoković i Rafael Nadal su tek u srijedu odigrali svoje prve mečeve. Nadal već godina dominira u Monte Carlu, osvojio je sedam naslova zaredom.

U odbranu naslova je Nadal krenuo preko iskusnog Jarkka Nieminena. Finac je odigrao vrlo dobro, ali je Nadal koristio i onu najmanju priliku koja bi mu se ukazala.

U prvom setu rani break Nadala koji je zamalo anulirao Finac u desetom gemu, ali je ispustio 0:30.
U drugom setu je Nadal bio nešto bolji, tri puta je uzeo servis Nieminenu i na kraju je posao zaključio sa 6-4, 6-3.

Novak Đoković je također u trećem kolu.Andreas Seppi je imao tri break lopte, sve tri u prvom setu i naravno niti jednu nije iskoristio.Đoković je stigao do tri breaka iako je imao puno prilika, devet. I to je prvom igraču svijeta bilo dovoljno za pobjedu 6-1,6-4.

Najveće iznenađenje je napravio Thomaz Bellucci. Brazilac je za svega 68 minuta eliminisao petog nositelja, Davida Ferrera 6-3,6-2. Ljubitelji tenisa se definitivno ne mogu sjetiti kada je neko nadigrao Ferrera, koji u cijelom meču nije imao niti jedne break lopte.